Používané materiály

 

KVALITA A DESIGN

Značka Cadenza vám garantuje propracovaný střih, funkčnost a pohodlnost výrobků v kombinaci s vysokou kvalitou materiálů. Veškeré oděvy Cadenza jsou vyvíjeny a produkovány výhradně v ČR. 

Při navrhování nových výrobků klademe důraz na profesionalitu, eleganci a pohodlnost. Současně myslíme i na aktuální módní trendy. Promyšlený design Cadenza je vždy navržen tak, aby jednotlivé výrobky byly vzájemně kombinovatelné. Oděvy vyrábíme z přírodních, syntetických i směsových materiálů.

Pozornost věnujeme pečlivému výrobnímu procesu a kontrole materiálů i finálních výrobků, vše je pod neustálým dohledem dodržování vysoké kvality. Při kontrolách se koncentrujeme předně na kvalitu použité příze a samotného tkaní, kvalitu pevnosti, srážlivosti, barevné stálosti a bělost.

Standardní úpravou všech Cadenza materiálů, jejichž vlastnosti to dovolují, je sanforizace a mercerace. Mechanickým procesem sanforizace dosahujeme maximálního snížení srážlivosti materiálu při praní. Mercerací docílíme zafixování materiálu, mercerované výrobky mají vyšší pevnost a afinitu k barvivům, povrch je lesklejší a příjemnější na omak.

Výsledkem afinačních procesů textilií je nejvyšší možné zlepšení užitných vlastností finálních produktů. Sanforizované a mercerované výrobky se minimálně sráží, neztrácejí svůj tvar a velikost.

 

PŘÍRODNÍ MATERIÁLY

Oděvy Cadenza produkujeme nejčastěji ze 100% bavlny. U jednotlivých produktů je odlišná vazba tkaniny a tím i celkový vzhled a vlastnosti materiálu, tedy i hotového výrobku. Vstupní surovinou je vždy 100% bavlna středně vlákná nebo česaná.

Význačnými vlastnostmi 100% bavlny určené k rovnému šití našich výrobků jsou hladký omak, nepružnost, srážlivost max. do 2 cm v šířce a délce, pevnost, tvarová stálost, minimální žmolkovatost, snížená mačkavost a možnost vyvářky. Tento materiál je vždy sanforizován i mercerován. Operační prádlo je obvykle v gramáži 140 g/m2, vazba tkaniny je plátnová, což je nejpraktičtější, základní typ vazby - povrch je hladký, rub a líc má téměř stejný vzhled. Profesní haleny a šaty produkujeme v gramáží 185 g/m2, vazba tkaniny je keprová 2/1 – mírné řádkování, jde o soustavu jemných, šikmých, souběžných řádků. Kalhoty a pláště nabízíme v nejvyšší gramáži 220 g/m2, vazba tkaniny je též keprová 3/1 – řádkování střední.

Výraznými vlastnostmi 100% bavlny určené k produkci úpletových výrobků jsou pružnost, srážlivost max. do 4 cm v šířce a délce, pevnost, tvarová stálost, minimální žmolkovatost a údržba při 60°C. Trička s hladkým povrchem šijeme v gramáži 165 g/m2, vazba pleteniny je jednolícní - hladká, na líci jsou viditelná jen lícní a na rubu jen rubní očka. Trička s hrubším omakem jsou v gramáži 170 g/m2, vazba pleteniny je s reliéfovou strukturou, tzv. piqué – imitace prošívání. Mikiny a vesty nabízíme v gramáži 240 g/m2, vazba pleteniny je výplňková, což snižuje tažnost pleteniny, omak z vrchu je hladký, z rubu je povrch hrubý nebo počesaný.

Exklusivní kolekci Cadenza pro vás produkujeme ze 100% lnu. K výrobě příze se vlákna lnu musí ojednotit přípravnou procedurou, která je poněkud dlouhá a náročná. Po ukončení přípravného procesu a získání elementárního vlákna k výrobě lněné příze lze v konečné fázi použít jen asi 10% těchto vláken. Materiál se tak stává poměrně nákladným.

Výrobky ze lnu jsou vždy sanforizovány, jsou velmi příjemné, mají studený omak, dobře odvádí teplo, srážlivost je max. do 3 cm v šířce a délce, lze je snadno prát při teplotě až 60°C, jsou vysoce pevné – drží tvar, avšak mají sklon k mačkavosti. Lněnou kolekci nabízíme v gramáži 175 g/m2, vazba příze je plátnová – rub a líc má stejný, typický tzv. „lněný“ vzhled ve tkanině.

 

SYNTETICKÉ MATERIÁLY

V naší produkci vám nabízíme též výrobky ze 100% polyesteru. Jedná se o fleece, počesanou pleteninu ze syntetických vláken s oboustranným vlasem. Fleece výrobků Cadenza se vyznačuje měkkostí, tepelně izolační vlastností, snadnou údržbou při teplotě 40°C, velkou pevností a tvarovou stálostí, vynikající stálobarevností a nízkou hmotností finálních výrobků.

Microfleece, který je vyráběn z velmi jemných mikropřízí zaručuje našim výrobkům mimořádnou měkkost, jemnost, velice příjemný pocit při nošení a vysoké užitné vlastnosti. Mikiny z Microfleece produkujeme v gramáži 260 g/m2, jednotlivá vlákna v pletenině tvoří jemnou strukturu vrstvy usměrňující cirkulaci vzduchu a odvod vodních par směrem od pokožky na povrch pleteniny, který je rovnoměrný s velkým počtem vazných bodů, jež omezují smáčivost.

Teplejší variantou fleecu, ze kterého produkujeme mikiny a vesty je Polar fleece. Naše produkty nabízíme v gramáži 430 g/m2. Polarfleece má z rubové strany vzhled i funkci kožíšku.

 

SMĚSOVÉ MATERIÁLY

Mísením přírodních vláken s vlákny syntetickými jsme dosáhli v mnoha směrech zlepšení užitných vlastností materiálu.

Vytvořením směsového materiálu, kdy vstupní surovinou je z 35% bavlna a z 65% polyester jsme docílili vyšší odolnosti, minimální žmolkovitosti, vysoké pevnosti a stálosti tvaru oděvů a lepších udržovacích schopností při teplotě do 60°C (malá navlhavost – rychlé sušení). Ze směsového materiálu 35% BA / 65% PES šijeme kalhoty, haleny a šaty v gramáži 200 g/m2, vazba tkaniny je keprová 2/1 – mírné řádkování, jde o soustavu jemných, šikmých, souběžných řádků. Povrch je hladký, lesklý s nízkou mačkavostí a minimální srážlivostí do 1 cm v šířce a délce.

Polyuretanové vlákno, používané pro zpevnění a elastičnost jsme přidali k bavlně. Vznikl nám směsový materiál 96% bavlna a 4% lycra, který je pružný, a proto velmi pohodlný při nošení. Srážlivost při teplotě 40°C je max. do 4 cm v šířce a délce, žmolkovitost je minimální.

Pletenina s lycrou je vhodná především pro trička, která produkujeme v gramáži 195 g/m2, vazba pleteniny je jednolícní – povrch je hladký, na líci jsou viditelná jen lícní a na rubu jen rubní očka.

Žebrový úplet s lycrou, neboli pleteninu s žebrovou oboulícní vazbou, používáme pro produkci triček a tílek v gramáží 340 g/m2. Jedná se o materiál s plastickými proužky – žebry v jedné šířce, díky tomu je materiál hutný a maximálně pružný.

K bavlně s polyesterem jsme přidali viskózu a vytvořili tak úpletový materiál v poměru 49% bavlna, 21% polyester, 30% viskóza. Díky tomuto složení má tento hladký úplet vysokou pevnost, v gramáži 400 g/m2, je tak vhodný především pro mikiny. Srážlivost tohoto materiálu je při teplotě 40°C maximálně do 4 cm v délce, v šířce je srážlivost minimální.

 

BARVY

Pro výrobky Cadenza používáme ta nejlepší dostupná barviva. Naše barvy nepouští, můžete prát v jedné pračce bílé, modré, růžové i tmavě zelené oděvy a nic se nestane. Naše barvy jsou odolné, mají vysokou stálost v oděru, potu, na slunci i v praní s chlorem (v normě povolených koncentracích).

Tóny barev volíme tak, aby bylo možné výrobky vzájemně kombinovat i přes odlišný materiál. Při vývoji nových barev přihlížíme k novým trendům a přáním našich zákazníků.

Při bělení dbáme na to, aby běl jednotlivých materiálů, a tedy i hotových výrobků, byl totožný a výrobky tak byly vzájemně kombinovatelné.

 

DOPLŇKOVÝ MATERIÁL

Doplňkový materiál, neboli materiál drobné přípravy sami neprodukujeme, při jeho výběru klademe důraz především na kvalitu a estetiku daného produktu.

U halen, košil, plášťů a kalhot, které je možno vyvářet a jejichž zapínání je skryto, používáme kvalitní nitěné knoflíky, které jsou vhodné též pro mandlování. U halen a košil, kde je zapínání viditelné, volíme obvykle jednoduché, čiré nebo bílé plastové knoflíky. Haleny a šaty ze směsového materiálu mají nejčastěji zapínání na druky či vuky, pro jejich snadnou manipulaci při oblékání. Na mikiny a vesty aplikujeme jednocestné, nebo dvoucestné plastové či kovové zipy. U vybraných kalhot používáme zipy především kovové.

Dalšími produkty naší drobné přípravy jsou transparentní brzdy, plastové spony, okrouhlé gumičky, plátěnky a další.